• Forumda henüz oluşturulmamış kategori varsa "İstediğiniz kategoriyi açalım!" konusuna mesaj yazabilirsiniz.
  • Forum sitemiz kısa bir süre Yeni Üye alımına ve Yeni Başlık açımına kapatılmıştır.

PARİS Yaz dönemine damga vurdu!

aXan

New member
Yaptığı şarkılarla adından sık sık söz ettiren başarılı sanatçı Bremen enerji dolu yepyeni çalışması Paris ile bu yaz listeleri sallamaya geliyor!

Canım Babam, Kim Bilir, Aşk Romanları, İstanbul, Kendi Etrafımda Kayboldum, Kurbağa Prens gibi şarkılarla müzikseverlerin beğenisini kazanan, kendi deyimi ile masal anlatarak uyandıran besteci Bremen, yeni şarkısı Paris ile dinleyicileri buluşturdu.

Söz ve müziği Bremen’e ait olan düzenlemeleri Kutal Gürkan tarafından yapılan şarkıda akustik gitarda ünlü müzisyen Erdem Sökmen, yaylılarda İstanbul Strings, perküsyonda Cengiz Ercümer, elektrik gitarda Timuçin Aksuer, bağlamada ise Ayhan Akbaşoğlu eşlik etmiş olup, bass gitarda ise geçtiğimiz aylarda hayata veda ederek müzik dünyasında büyük bir üzüntü yaratan usta gitarist İsmail Soyberk yer almıştır. Şarkının vokal kayıtları Kadıköy’de Moda 101 stüdyolarında gerçekleştirilmiş olup, enstrüman kayıtları ise hem Moda 101’de hem de Stüdyo Can’da yapılmıştır. Vokal kayıtlarında Volkan Cebeci, enstrüman kayıtlarında ise Can Kesmez ile çalışılmıştır. Şarkının vokal koçluğunu şan eğitmeni Alper Yılmaz üstlenmiştir. Mix işlemleri Akın Erdem Kadız tarafından tarafından gerçekleştirilen şarkının Mastering çalışmaları Cem Büyükuzun tarafından yapılmıştır.

Şarkının klip yönetmenliği başarılı sanatçı Bremen tarafından yapılmış olup görüntü yönetmenliği ise Ramazan Makaraç tarafından gerçekleştirilmiştir. Ramsoy Ajans’ta sonsuz beyaz ekran önünde gerçekleştirilen çekimlerde kamera Bremen’in yine kendisi gibi şarkıcı eşi Pınar Minaz’ın ellerinde hayat bulmuştur. Modacı Aşkın Solakoğlu tarafından seçilen kıyafetlerle gerçekleştirilen çekimlerde saç makyaj Taştan Yılmaz’a aittir.

Video klip edit ve color çalışmalarının Bremen’in kendisi tarafından yapılmış olup, fotoğrafların editleri ise birçok ünlü ile çalışan Fatih Kocatürk tarafından itina ile yapılmıştır. Bremen bir radyo programında verdiği demeçte “En küçük ayrıntısına kadar çalıştığımız bir proje oldu, herkesin emeği var. En başta eşim Pınar bana çok destek oldu. Ayrıca İsmail Soyberk gibi usta bir müzisyenle yaklaşık 3-4 sene önce şarkılarımızdaki bass gitar kayıtlarını almıştık, ben hala aramızdan ayrıldığına inanamıyorum. Bu projede geçtiğim günlerde aramızdan ayrılan Levent Altındağ’ın da emeği çok büyüktür. Levent Altındağ benim en önemli desteğimdi. Levent Altındağ benim öğretmenimdi. Ve ben şu an aramızda olmayan bu önemli müzik insanlarının emeğini en iyi şekilde yansıtmak için daha çok çalışmalı ve en iyisini sunmalıyım. Paris şarkısı yeni bir başlangıç olacak.”diye konuştu. Sosyal medyada ve radyolarda müzikseverlerin dikkatini çekmeye başlayan şarkı bu yaz müzik listelerini zorlayacak gibi görünüyor.

İşte o mükemmel şarkı;