• Forumda henüz oluşturulmamış kategori varsa "İstediğiniz kategoriyi açalım!" konusuna mesaj yazabilirsiniz.
  • Forum sitemiz kısa bir süre Yeni Üye alımına ve Yeni Başlık açımına kapatılmıştır.

Özel Öğretmen ile Özel Ders Almak

Herseydenn

New member
Birçok öğrenci özellikle de korana virüsün hayatımıza girmesi, öğrencilerin okullara gidemeden online ders almaya çalışması gibi neden bağlı olarak öğrenciler derslerde zorluk çekmektedirler. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin eksik derslerini tamamlayabilmesi için ve çok daha verimli bir şekilde ders işleyebilmesi için özel öğretmenlerden ders alınmaktadır. Özel öğretmenler sayesinde birçok öğrenci eğitim hayatında çok daha başarılı olabilmektedir. Çünkü okulda görülen dersler küçük bir topluluğa anlatılması ve öğrencilerin sınıf içerisinde dikkatlerinin dağılması gibi nedenlerden okulda görülen dersler tam olarak verimli geçmemektedir. Elbette birçok okulumuzda verimli olarak ders işlense de hiçbir dersin özel öğretmen gibi olamayacağını söyleyebiliriz. Çünkü öğrencilerin en büyük problemi dikkatsizliktir.
Dikkati dağılan öğrenci dersten herhangi bir verim alamaz. Ancak özel öğretmen tarafından birebir şekilde ders alınması sayesinde öğrencilerin dikkatini dağıtacağı herhangi bir şeyin olmamasının yanı sıra özel öğretmen ile birebir ders içerisinde olması avantajı sayesinde okul derslerinde veya sınavlarda çok daha başarılı olabilmektedir. Ancak her öğretmenin de alanında çok iyi olduğunu söylemek doğru olmaz. Elbette ki öğretmenlik kutsal bir meslektir. Ancak öğrenciler ile iyi anlaşamayan öğretmenlerin öğrenciler üzerinde ki etkisinin düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden öğretmen seçerken titiz davranılması gerektiğini söylemek doğru olacaktır. Türkiye’nin en iyi özel öğretmenleri için öncesinden bir araştırma yapmak öğrenci için daha sağlıklı bir yöntem olacaktır.

Özel Öğretmen Avantajları​

Özel öğretmenden ders almanın birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan bahsetmek için şu konulara değinebiliriz; Öğrenciler zorlandığı ders üzerinden özel öğretmenden yardım alabilir ve kendine uygun saatler içerisinden ders alabilirler. Böylelikle herhangi bir sıkışıklık durum içerisinde kalınmaz. Dersler birebir olacağı için anlama ve öğrenme yetenekleri gelişecek ve öğrenciler dersleri çok daha iyi anlayabilecekler. Birçok öğretmen sadece ders saatleri içerisinde öğrenciye yardım etmekle kalmaz ders saati dışında da öğrenciler zorlandığı sorular vb. öğretmenlerine sorabilirler. Dersler birebir olacağı için öğrencinin dikkatini dağıtacak dış etkenler olmaz ve öğrenci derslerine çok daha iyi odaklanır. Bu gibi avantajlar ile birçok öğrenci özel öğretmenlerden yardım almaktadır.